Magazine bisericeşti

Magazinul de obiecte şi literatură bisericească

Str. Bucureşti, 119, Mitropolia Moldovei,
mun. Chişinău Tel: 23-20-73

Magazinul "Clopotniţa Moldovei"

Piaţa Marii Adunări Naţionale 1, mun. Chişinău Tel: 22-61-94

21:10, marți, 6 ianuarie, 2015

Vlădica Vladimir a oficiat slujba privegherii cu ocazia praznicului Nașterii Mântuitorului

În mijlocul zecilor de creştini prezenţi la Catedrala Mitropolitană şi înconjurat de un numeros sobor de preoţi, Înaltpreasfințitul Mitropolit Vladimir a săvârşit slujba privegherii prilejuită de marele praznic al Naşterii Domnului.

Cu acest prilej, credincioșilor li s-a vorbit despre semnificaţia Ajunului Naşterii Domnului, ei primind îndemnuri să petreacă acest mare eveniment și praznic creştin în deplină curăţie sufletească şi bucurie curată, pentru ca Mesia să se nască în sufletele fiecăruia dintre noi.