11:15, vineri, 4 septembrie, 2015

Înaltpreasfinţitul Mitropolit Vladimir a vizitat întreprinderea de extragere a ţiţeiului NefteiuganskGaz

În dimineaţa zilei, Înaltpreasfinţitul Mitropolit Vladimir a efectuat o vizită la întreprinderea de extragere a ţiţeiului NefteiuganskGaz, parte a concernului RosNeft, unde a fost întâmpinat de către directorul general al instituţiei, Domnul Hasan Tatriev.

Cu prilejul acestei întâlniri, Vlădica Vladimir l-a felicitat pe Domnul director, precum şi pe colaboratorii instituţiei pe care o conduce, cu ocazia zilei profesionale a lucrătorilor din domeniul extracţiei petrolului, urându-le tuturor succes şi realizări cât mai frumoase pe tărâmul activităţii lor.

La rândul său, Domnul Tatriev a mulţumit Întâistătătorului Bisericii Ortodoxe din Moldova pentru frumoasele urări şi a apreciat gestul prietenesc al Mitropolitului de a accepta invitaţia la întreprinderea NefteiuganskGaz.