Magazine bisericeşti

Magazinul de obiecte şi literatură bisericească

Str. Bucureşti, 119, Mitropolia Moldovei,
mun. Chişinău Tel: 23-20-73

Magazinul "Clopotniţa Moldovei"

Piaţa Marii Adunări Naţionale 1, mun. Chişinău Tel: 22-61-94

16:40, joi, 29 noiembrie, 2012

Un sobor de preoți militari a sfințit baza militară de instrucție Bulboaca

Preoții militari Cornel Doborgeanu, Gheorghe Gavriliță, Alexandru Gavriliță, Dorin Rusu, Ion Tudoreanu, Tudor Spătaru, Serghei Ivaneț și Valeriu Gâțu au oficiat slujba de sfințire a bazei militare de instrucție Bulboaca.

Evenimentul s-a desfășurat cu susținerea și cu participarea conducerii și a militarilor Armatei Naționale, dizlocați pe teritoriul bazei.

Aceasta este o dovadă în plus a eficienței colaborării dintre Mitropolia Moldovei și Forțele Armate, lucru ce motivează concentrarea tuturor forțelor necesare pentru continuarea conlucrării spre educarea unei generații de ostași în tradiția spiritului patriotic și creștinesc.