22:41, luni, 3 aprilie, 2017

„Tinerii și Biserica”. Conferință la Academia de Teologie Ortodoxă din Moldova

Academia de Teologie Ortodoxă din Moldova, prin Departamentul Misionar „Cuviosul Anatolie Tihai”, și în parteneriat cu editura Eremit, din Iași, România, organizează conferința „Tinerii și Biserica”, marți, 4 aprilie 2017, invitat special este Arhimandritul Pimen (Costea), vicar administrativ al Arhiepiscopiei Romanului și Bacăului, duhovnicul Mănăstirii ,,Buna Vestire”, Tisa-Silvestri, com. Odobești, jud. Bacău.

Conferința va avea loc în Aula Mare, a Academiei de Teologie Ortodoxă, str. Ismail 46, (bloc C, etajul II), începând cu ora 15:00.

În cadrul evenimentului va avea loc o lansare de carte a editurii Eremit: „Soborul sfinților și nevoitorilor de la Siia” tradusă de Prot. Prof. Lect. Octavian Solomon și Diana Solomon, și „Viața și minunile Sfântului Antonie din Siia”, tradusă de Denis Chiriac.

Intrarea este liberă.

Sursa: www.teologie.md