20:36, luni, 26 iunie, 2017

Tabără de limba engleză organizată la Centrul de tineret de pe lângă Biserica „Sf. Ierarh Nicolae” din Cricova

La Centrul de tineret de pe lângă Biserica cu hramul Sf. Ierarh Nicolae din Cricova, și-a început activitatea Tabăra de limbă engleză „English for Kids”, ediția a I-a.

De activitățile taberei beneficiază peste 50 de copii din orășelul Cricova. Programul activităților cuprinde, pe lângă cursurile de limbă engleză, ateliere de creație, jocuri interactive, exerciții de dezvoltare a personalității.

Preotul-paroh Prot. Nicolae Andrieș, este cel care a susținut cu toate cele de trebuință acest proiect de suflet. Pe parcursul desfășurării taberei, părintele Nicolae va fi prezent în mijlocul copiilor, purtând cu învățăceii discuții tematice la diverse teme legate de spiritualitate.

„Tabăra de limbă engleză „English for Kids”, ediția a I-a, se va desfășura pe tot parcursul verii. Atât pentru copiii, cât și pentru părinții lor taberele tematice desfășurate în perioada vacanțelor de vară, pe lângă aprofundarea în mod plăcut a cunoștințelor dobândite în timpul școlii la disciplina l. engleză, pot aduce foloase multiple dezvoltării corecte a personalității socioafective și religioase a copiilor. Timp de o săptămână sunt împărtășite experiențe inedite de viață mai ales în ceea ce privește formarea spiritului de echipă și stabilirea relațiilor de prietenie”, a spus Prot. Nicolae Andrieș,  parohul Bisericii cu hramul Sf. Ierarh Nicolae din Cricova.

Pentru a vă familiariza cu activitățile desfășurate în cadrul parohiei „Sf. Ierarh Nicolae” din Cricova și a Centrului Social de pe lângă această Comunitate Ortodoxă, accesați pagina www.facebook.com/ierarhnicolae

cu referire la www.ortodox.md