11:10, marți, 26 martie, 2013

Sute de mii de francezi au ieșit la demonstrație împotriva căsătoriilor homosexualilor!

În Paris s-a petrecut o amplă manifestare împotriva legalizării căsătoriilor de același sex. La ea au participat 300 000 (datele poliției) și 1.400 000 (datele organizatorilor). Manifestanții au trecut din cartierul Defans către Arca de Triumf. Parizienii au manifestat împotriva proiectului de lege ”Căsătorie pentru toți”. acceptat de Adunarea națională a Franței. Această lege legalizează căsătoriile aceluiași sex și adopția copiilor de către aceste perechi. Proiectul de lege va fi revăzut în Senat la începutul lunii aprilie. Inițiatorul acției a fost organizația ”Manifestarea tuturor”.

– Francezii protestează împotriva căsătoriilor homosexuale – mai mult de 100 000 oameni au ieșit la miting.
– Declarația de la Manhatan – ”Chemarea conștiinței creștine”. Întreaga versiune a textului.
– Cum de trăit în societatea cu cupluri homosexuale?
– Să încreștineze copilul părinții ”necorecți”?
– Legalizarea căsătoriei homosexualilor în New-York: Biserica catolică e împotrivă, mirenii optează pentru.

traducere: ortodoxia.md

www.pravmir.ru