Magazine bisericeşti

Magazinul de obiecte şi literatură bisericească

Str. Bucureşti, 119, Mitropolia Moldovei,
mun. Chişinău Tel: 23-20-73

Magazinul "Clopotniţa Moldovei"

Piaţa Marii Adunări Naţionale 1, mun. Chişinău Tel: 22-61-94

miercuri, 9 septembrie, 2015

Succes în Rusia: desenul animat NEOBIŞNUITA CĂLĂTORIE A SERAFIMEI

Filmul de animaţie „Călătoria neobișnuită a Serafimei”, lansat pe 27 august, a fost vizionat de 200.000 de persoane, încă de la primele proiecții.

Acțiunea principală a filmului are loc în timpul celui de-Al Doilea Război Mondial. Fata, Sima, fiica unui preot deportat, se află într-un orfelinat. Într-o situaţie dificilă apărută, mica eroină este ajutată de Sfântul Serafim de Sarov.

Filmul va fi proiectat în 850 de cinematografe din întreaga Rusie.

350 de persoane au lucrat la acest film, produs cu sprijin financiar din partea Ministerului Culturii al Federației Ruse, Fondului de Caritate „Sfântul Serafim de Sarov” și companiei de film „Parteneriat Central”.