0:32, duminică, 8 iunie, 2014

Înalptreasfinţitul Mitropolit Vladimir a participat la inaugurarea unui nou stadion

În dimineaţa zilei, Înaltpreasfinţitul Mitropolit Vladimir, alături de reprezentanţi ai lumii sportului din ţară şi de peste hotare, a participat la inaugurarea unui stadion în incinta complexului de agrement „Seven Lakes” din r. Străşeni.

După intonarea imnului Republicii Moldova, Întâistătătorul a săvârşit sfinţirea stadionului, urând sportivilor care se vor antrena aici performanţe cât mai frumoase, dar în primul rând să nu uite că orice rezultat bun poate fi atins numai prin credinţă în Dumnezeu, fără de mândrie şi invidie.

În context, Vlădica Vladimir s-a arătat bucuros să vadă tinerii ducând un mod activ şi sănătos de viaţă, or pentru armonie este nevoie de o minte şi un spirit sănătos, într-un corp pe măsură.

La final, fotbaliştii de performanţă care au jucat un meci inaugural, precum şi toţi cei prezenţi, au primit iconiţe şi binecuvântarea arhierească.