Magazine bisericeşti

Magazinul de obiecte şi literatură bisericească

Str. Bucureşti, 119, Mitropolia Moldovei,
mun. Chişinău Tel: 23-20-73

Magazinul "Clopotniţa Moldovei"

Piaţa Marii Adunări Naţionale 1, mun. Chişinău Tel: 22-61-94

13:53, miercuri, 8 aprilie, 2015

Spre atenţia reprezentanţilor mass-media

Stimaţi reprezentanţi ai mass-media,

Vă aşteptăm şi în acest an să reflectaţi slujba prilejuită de Învierea Domnului şi Mântuitorului nostru Iisus Hristos, care va fi oficiată în noaptea de sâmbătă (11 aprilie a.c.), spre duminică (12 aprilie a.c.).

Vă invităm la serviciul divin care va fi oficiat de către Înaltpreasfinţitul Mitropolit Vladimir în incinta Catedralei „Naşterea Domnului” din Chişinău, îndemnându-vă să mediatizaţi şi slujbele praznicale săvârşite la bisericile şi mănăstirile din tot cuprinsul Mitropoliei Moldovei.

Totodată sperăm, că şi în acest an, reportajele tematice vor fi realizate obiectiv, conform deontologiei profesionale şi a solemnităţii evenimentului, prezentând publicului larg esenţa şi importanţa spirituală a Sfintelor Paşti.

Doamne ajută!