Magazine bisericeşti

Magazinul de obiecte şi literatură bisericească

Str. Bucureşti, 119, Mitropolia Moldovei,
mun. Chişinău Tel: 23-20-73

Magazinul "Clopotniţa Moldovei"

Piaţa Marii Adunări Naţionale 1, mun. Chişinău Tel: 22-61-94

joi, 26 februarie, 2015

Spre atenția binecredincioșilor creștini – ÎPS Mitropolit Vladimir va liturghisi la Sfânta Mănăstire Ciuflea

Aducem la cunoștința credincioșilor că duminică, 1 martie a.c., cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Mitropolit Vladimir, la Sfânta Mănăstire Ciuflea, va fi oficiat un serivicu divin arhieresc, prilejuit de hramul așezământului, închinat Sf. M. Mc. Teodor Tiron.

Astfel, la ora 8.45, pelerinii sunt așteptați să se alăture obștii monahale, pentru a-l întâmpina pe Întâistătătorul Bisericii Ortodoxe din Moldova, care va săvârși serviciul divin, iar după Liturghie, Înaltpreasfinția Sa, va oficia Canonul Triumfului Ortodoxiei.

Invităm toți dreptmăritorii creștini să ni se alăture pentru a participa la acest frumos și important eveniment duhovnicesc, pentru ca, fiind cu Arhipăstorul nostru, să ne rugăm împreună cu sârg și dragoste Domnului nostru Iisus Hristos și bineplăcuților Săi Sfinți. Doamne ajută!