Magazine bisericeşti

Magazinul de obiecte şi literatură bisericească

Str. Bucureşti, 119, Mitropolia Moldovei,
mun. Chişinău Tel: 23-20-73

Magazinul "Clopotniţa Moldovei"

Piaţa Marii Adunări Naţionale 1, mun. Chişinău Tel: 22-61-94

12:15, miercuri, 13 noiembrie, 2013

Spre atenția Arhiereilor și slujitorilor din cuprinsul Mitropoliei Chișinăului și a Întregii Moldove

Aducem la cunoștința Prea Sfințiilor și Sfințiilor Voastre că duminică 17 noiembrie 2013, cu binecuvântarea Înalt Prea Sfințitului Mitropolit Vladimir se vor săvârși rugăciuni pentru drept-măritorii creștini decedați în urma accidentelor rutiere.

În această ordine de idei se recomandă oficierea parastaselor în sfintele lăcașe din tot cuprinsul Mitropoliei Chișinăului și a Întregii Moldove, iar credincioșii sunt îndemnați să participe la slujbe spre a se ruga pentru cei apropiați, trecuți din viață în împrejurări tragice.