Magazine bisericeşti

Magazinul de obiecte şi literatură bisericească

Str. Bucureşti, 119, Mitropolia Moldovei,
mun. Chişinău Tel: 23-20-73

Magazinul "Clopotniţa Moldovei"

Piaţa Marii Adunări Naţionale 1, mun. Chişinău Tel: 22-61-94

17:00, marți, 2 octombrie, 2012

Slujbă religioasă prilejuită de cea de a 15-a aniversare a Departamentului Instituţii Penitenciare

Data de 1 octombrie a fot marcată de celebrarea a 15 ani de la înfiinţarea Departamentului Instituţii Penitenciare. Cu acest prilej, slujitorii Prot. Andrei Branişte, Pr. Nicolae Andrieş şi Diac. Mihail Vicol, membri ai Departamentului Mitropolitan „Conlucrare cu Forţele Armate şi Ministeru Justiţiei”, au oficiat un Te-Deum de mulţumire în prezenţa conducerii de vârf a DIP, care au mulţumit preoţilor pentru rugăciune şi pentru grija spirituală permanentă pentru angajaţii instituţiei, menţionând că şi în continuare vor asigura aceeaşi bună colaborare între Biserica Ortodoxă din Moldova şi Departamentul Instituţii Penitenciare.