Magazine bisericeşti

Magazinul de obiecte şi literatură bisericească

Str. Bucureşti, 119, Mitropolia Moldovei,
mun. Chişinău Tel: 23-20-73

Magazinul "Clopotniţa Moldovei"

Piaţa Marii Adunări Naţionale 1, mun. Chişinău Tel: 22-61-94

1:24, marți, 20 mai, 2014

Sfințenii alese spre închinarea credincioșilor la Mănăstirea Ciuflea

Aducem la cunoștința dreptmăritorilor creștini că Icoana Maicii Domnului Triherusa (cu trei mâini), precum și părticele din moaștele Sf. M. Mc. Gheorghe și Sf. M. Mc. Dimitrie, aduse la 3 mai a.c. spre închinare credincioșilor din țara noastră de la Muntele Athos, se vor mai afla la Mănăstirea Ciuflea până la 31 mai a.c., după care vor fi duse în Eparhia de Cahul și Comrat.

Vă îndemnăm să dați cinstire acestor mai sfințenii și să cereți mijlocire în fața Domnului și Mântuitorului nostru Iisus Hristos.