Magazine bisericeşti

Magazinul de obiecte şi literatură bisericească

Str. Bucureşti, 119, Mitropolia Moldovei,
mun. Chişinău Tel: 23-20-73

Magazinul "Clopotniţa Moldovei"

Piaţa Marii Adunări Naţionale 1, mun. Chişinău Tel: 22-61-94

15:54, duminică, 26 aprilie, 2015

Sfintele Femei Mironosiţe, cinstite la Catedrala „Naşterea Domnului”

În ziua cinstirii Sfintelor Femei Mironosiţe, nenumăraţi credincioşi s-au adunat la Catedrala „Naşterea Domnului” din capitală, pentru a participa la Sfânta şi Dumnezeiasca Liturghie, oficiată de către Înaltpreasfinţitul Mitropolit Vladimir, căruia i-au coliturghisit Preasfinţitul Ioan, Episcop de Soroca, Vicar al Mitropoliei Moldovei, precum şi slujitorii sfântului lăcaş.

Vă invităm să vizualizaţi mai jos un reportaj foto de la acest frumos eveniment duhovnicesc, în cadrul căruia, Vlădica Vladimir a felicitat enoriaşele cu acest frumos prilej, dăruindu-le câte un buchet de flori.