Magazine bisericeşti

Magazinul de obiecte şi literatură bisericească

Str. Bucureşti, 119, Mitropolia Moldovei,
mun. Chişinău Tel: 23-20-73

Magazinul "Clopotniţa Moldovei"

Piaţa Marii Adunări Naţionale 1, mun. Chişinău Tel: 22-61-94

12:07, luni, 11 martie, 2013

Seminar internaţional despre noii martiri ortodocşi, în Rusia

Astăzi, 11 martie 2013, la Universitatea Sfântul Tihon din Moscova, se va deschide un seminar internaţional al studenților, care va dura trei zile și va fi dedicat neomartirilor şi noilor marturisitori ai Ortodoxiei, din Rusia.
Seminarul constituie parte din lucrările pregătitoare ale expoziției, ce va fi prezentată de Universitatea Sfântul Tihon din Italia, în Rimini, în perioada 18-24 august, în cadrul Festivalului creştin „Întâlnire la Rimini”.

www.lacasuriortodoxe.ro