Magazine bisericeşti

Magazinul de obiecte şi literatură bisericească

Str. Bucureşti, 119, Mitropolia Moldovei,
mun. Chişinău Tel: 23-20-73

Magazinul "Clopotniţa Moldovei"

Piaţa Marii Adunări Naţionale 1, mun. Chişinău Tel: 22-61-94

sâmbătă, 17 septembrie, 2016

Șeful parcului auto al Direcției mitropolitane, Dl Tudor Bodean, decorat cu Ordinul „Meritul bisericesc”, de gr. I

2

În după amiaza zilei de vineri, 16 septembrie, Șeful parcului auto al Direcției mitropolitane, Dl Tudor Bodean, care recent a celebrat 25 de ani de muncă în cadrul Direcției mitropolitane, a fost decorat de către ÎPS Mitropolit Vladimir, cu înalta distincție mitropolitană –  Ordinul „Meritul bisericesc”, de gr. I.

„Frate Tudor, V-ați demonstrat calitățile Dumneavoastră în timp, fiind unul dintre cei mai experimentați colaboratori ai Direcției mitropolitane și de aceea nădăjduim că și mai departe, Bunul Dumnezeu Vă va feri de toate relele cele văzute, precum și nevăzute și Vă va ajuta întru toată fapta cea bună și bineplăcută. Asigurându-Vă de tot respectul și aprecierea noastră”, a menționat Vlădica Vladimir.

Sectorul Sinodal Comunicare Instituțională și Relații cu Mass-media