Magazine bisericeşti

Magazinul de obiecte şi literatură bisericească

Str. Bucureşti, 119, Mitropolia Moldovei,
mun. Chişinău Tel: 23-20-73

Magazinul "Clopotniţa Moldovei"

Piaţa Marii Adunări Naţionale 1, mun. Chişinău Tel: 22-61-94

vineri, 5 decembrie, 2014

Şeful Bisericii Ortodoxe a Americii şi Canadei, Mitropolitul Tihon, a sosit la Moscova

Întâistătătorul Bisericii Ortodoxe din America, Preafericitul Părinte Arhiepiscop de Washington, Mitropolit al Întregii Americi și al Canadei, Tihon, se află în prezent într-o vizită oficială în Biserica Ortodoxă Rusă.

La sosirea sa pe aeroport, Preafericitul Mitropolit Tihon s-a întâlnit cu președintele Departamentului pentru Relații Externe Bisericesti al Patriarhiei Moscovei, Mitropolitul Ilarion de Volokolamsk, administrator al parohiilor patriarhale din Statele Unite ale Americii, cu Episcopul Ioan de Naro-Fominsk, vice-președinte al Departamentului pentru Relații Externe Bisericesti al Patriarhiei Moscovei şi cu alţi clerici din orașul Moscova.

Vizita Preafericitului Tihon în Biserica ortodoxă Rusă se va încheia pe 10 decembrie.

www.lonews.ro