Magazine bisericeşti

Magazinul de obiecte şi literatură bisericească

Str. Bucureşti, 119, Mitropolia Moldovei,
mun. Chişinău Tel: 23-20-73

Magazinul "Clopotniţa Moldovei"

Piaţa Marii Adunări Naţionale 1, mun. Chişinău Tel: 22-61-94

23:53, marți, 27 ianuarie, 2015

Secretarul Mitropolitan Prot. Mitr. Vadim Cheibaș, felicitat de concetățenii din Diaspora moldovenească din Italia

big-consulatul-moldovei-din-bologna-va-fi-transferat-in-milano

Preacucernicia Voastră, mult stimate părinte Vadim,

În zi de frumoasă aniversare a 40 de ani de viață pământească, dorim să Vă adresăm felicitările și urările noastre de bine, rugându-ne Milostivului Dumnezeu să Vă fie alături în dificila dar nobila misiune pe care o îndepliniți atât ca preot, dar și ca secretar mitropolitan, cu desăvârșită dragoste și dedicație, întru binele și mărirea Bisericii Ortodoxe din Moldova.

Dorindu-Vă mulți ani, petrecuți în deplină sănătate și bucurie duhovnicească, trăiți întru proslăvirea credinței, Vă asigurăm de prețuirea noastră deosebită și de înaltul respect pe care  vi-L purtăm, urându-Vă cât mai multe realizări bineplăcute.

Cu alese gânduri și prețuire, creștinii moldoveni dimpreună cu slujitorii din parohiile Vicenza, Fidenza și Reggio Emilia, Italia.