Magazine bisericeşti

Magazinul de obiecte şi literatură bisericească

Str. Bucureşti, 119, Mitropolia Moldovei,
mun. Chişinău Tel: 23-20-73

Magazinul "Clopotniţa Moldovei"

Piaţa Marii Adunări Naţionale 1, mun. Chişinău Tel: 22-61-94

marți, 13 octombrie, 2015

Secretarul mitropolitan Prot. mitr. Vadim Cheibaș a avut o întrevedere cu Primarul general al mun. Chişinău dl. Dorin Chirtoacă

20140228143744

În dimineața zilei, secretarul mitropolitan Prot. mitr. Vadim Cheibaș a avut o întrevedere în incinta reședinței mitropolitane cu Primarul general al municipiului Chişinău dl. Dorin Chirtoacă.

În cadrul întrevederii au fost puse în discuție mai multe aspecte ce țin de organizarea și buna desfășurare a Hramului Chișinăului – Acoperământul Maicii Domnului, în scuarul Catedralei mitropolitane.

Totodată secretarul mitropolitan a prezentat dl. Primar general  planul complexului Catedralei, în vederea demarării lucrărilor de construcție la viitoarea casă parohială, lucru foarte necesar atât pentru clericii slujitori, cât și pentru personalul Catedralei.