1:56, vineri, 4 ianuarie, 2013

Înalt Prea Sfinţitului Mitropolit Vladimir

Scrisoare de mulţumire

Înalt Prea Sfinţite,

Aflându-ne la un început de Nou An calendaristic şi în pragul sărbătorilor creştine de iarnă, venim cu alese gânduri de felicitare, dar şi de recunoştinţă pentru frumoasa colaborare stabilită între Mitropolia Moldovei şi tipografia noastră.

Mai bine de cinci ani numeroşi slujitori apelează la serviciile poligrafice, fiind elaborate calendare, pliante, icoane, cărţi, albume etc., pentru necesităţile parohiilor şi mănăstirilor.

În mod deosebit, colaborăm cu Direcţia mitropolitană, dar şi cu eparhia de Ungheni şi Nisporeni.

Totodată, vrem să aducem recunoştinţă pentru binecuvântarea unor slujitori abili şi competenţi în vederea elaborării unor modele şi materiale unice pentru nevoile bisericeşti. Le mulţumim preoţilor Vadim Cheibaş, Ioan (Moşneguţu), Octavian Moşin şi Mihail Bortă pentru truda depusă întru realizarea obiectivelor propuse.

În anul 2012 au fost tipărite mii de calendare şi iconiţe care au fost împărţite pe la biserici cu titlu gratuit, pentru a fi distribuite credincioşilor şi categoriilor vulnerabile ale societăţii.

Nădăjduim că anul 2013 va fi de asemenea unul rodnic şi cu frumoase realizări.

Ne face deosebită plăcere să avem o astfel de colaborare, cu un contingent de oameni inteligenţi şi cu Adevărate valori.

Dorindu-vă un an liniştit, cerem sfintele rugăciuni asupra tuturor angajaţilor instituţiei noastre.

Cu profund respect,

Viorel Şaganean,