13:54, miercuri, 15 noiembrie, 2017

Scrisoare de mulțumire adresată ÎPS Mitropolit Vladimir din partea Direcției Municipale pentru Protecția Drepturilor Copilului

Înaltpreasfințitului Vladimir

Mitropolit al Chișinăului

și al Întregii Moldove

SCRISOARE DE MULȚUMIRE

Înaltpreasfinția Voastră,

Direcția Municipală pentru Protecția Drepturilor Copilului Vă aduce sincere mulțumiri pentru activitatea eficientă și aportul esențial în dezvoltarea serviciilor sociale destinate copiilor aflați în situație de risc din municipiul Chișinău.

Grație contribuției Înaltpreasfinției Voastre, sistemul de protecție a drepturilor copilului a cunoscut o evoluție incomensurabilă, fiind catalogat ca o structură extrem de necesară pentru copiii rămași fără ocrotire părintească.

Suntem recunoscători pentru generozitatea, noblețea, mărinimia manifestate copiilor din evidența DMPDC.

Având certitudinea unei colaborări ulterioare la fel de fructuoase, Vă rugăm să acceptați exprimarea celor mai distinse considerațiuni.

Cu respect,

Șef intermiar al Direcției