Magazine bisericeşti

Magazinul de obiecte şi literatură bisericească

Str. Bucureşti, 119, Mitropolia Moldovei,
mun. Chişinău Tel: 23-20-73

Magazinul "Clopotniţa Moldovei"

Piaţa Marii Adunări Naţionale 1, mun. Chişinău Tel: 22-61-94

19:23, sâmbătă, 11 iulie, 2015

Să ne unim eforturile pentru a ajuta Sfânta Mănăstire Frumoasa

În urma ploilor abundente din nouă iulie a.c., acoperișul bisericii „Sfânta Treime” și a casei-muzeu din partea nord-vestică a Sfintei Mănăstiri Frumoasa,  au fost smulse și aruncate jos, iar ploaia a răzbătut prin tavanul edificiilor distrugând interiroul acestora.

În aceste momente de grea încercare pentru obştea aşezământului monahal, facem apel către toţi oamenii de bună credinţă spre a ne uni cu toţii forţele şi a contribui la renovarea acestei mănăstiri istotirce – adevărată carte de vizită a spiritualităţii noastre Ortodoxe.

Doamne ajută!

Date de contact:                                                                                                                                                                                                                     MD-4419 satul Frumoasa, raionul Călărași, tel. 0244 38 029, GSM:068670171

Rechizite bancare:                                                                                                                                                                                                            BC Moldova-Agroindbank S.A. Filiala Călărași. Mănăstirea Sfînta Treime din Frumoasa,
Cont nr. 22511369695 cod: AGRNMD2x768, cod fiscal: 442022