Magazine bisericeşti

Magazinul de obiecte şi literatură bisericească

Str. Bucureşti, 119, Mitropolia Moldovei,
mun. Chişinău Tel: 23-20-73

Magazinul "Clopotniţa Moldovei"

Piaţa Marii Adunări Naţionale 1, mun. Chişinău Tel: 22-61-94

vineri, 2 noiembrie, 2012

S-a stins din viață părintele Ioan Țăruș

Cu tristețe în suflet am aflat de stingerea din viață a părintelui Protoiereu Ioan Țăruș – un preot vrednic, sârguincios și cu spirit jertfelnic, care pe parcursul întregii sale slujiri s-a deosebit prin altruism și avânt duhovnicesc.

Fiind un vrednic fiu al Bisericii Ortodoxe din Moldova, este deplâns de confrații slujitori și de numeroșii fii și fii ce duhovnicești, care au aflat în părintele un sprijin de nădejde și un povățuitor drept.

Celor care se roagă pentru odihna nou-adormitului rob al lui Dumnezeu Ioan, ne alăturăm și noi, transmițând rudelor îndurerate regretele noastre și sincerele condoleanțe.

Domnul să-l odihnească cu cei drepți.

 

+ VLADIMIR,

MITROPOLIT AL CHIȘINĂULUI ȘI AL ÎNTREGII MOLDOVE