Magazine bisericeşti

Magazinul de obiecte şi literatură bisericească

Str. Bucureşti, 119, Mitropolia Moldovei,
mun. Chişinău Tel: 23-20-73

Magazinul "Clopotniţa Moldovei"

Piaţa Marii Adunări Naţionale 1, mun. Chişinău Tel: 22-61-94

luni, 9 decembrie, 2013

Revizie Mitropolitană la mănăstirea Noul Neamț din s. Chițcani, r. Slobozia

La ordinul Înalt Preasfințitului Mitropolit Vladimir, a fost constituită o Comisie de Revizie Mitropolitană. Comisia va merge în control la Mănăstirea Noul Neamț din s. Chițcani, r. Slobozia.

Comisia, care se va deplasa marți la mănăstirea Noul Neamț este formată din: Arhimandritul Siluan (Șalaru), Stareț al mănăstirii Curchi și Exarh al mănăstirilor din Mitropolia Moldovei (Președintele Comisiei); Prot. Mitr. Mihail Smerea, Președintele comisiei de revizie a Mitropoliei Moldovei; protoiereu mitrofor Valeriu Potoroacă, președinte al Judecății Bisericești a Mitropoliei Moldovei, arhimandritul Porfirie (Dobre), starețul mănăstirii Sireți, Prot. Mitr. Victor Pleșca, Președintele Comisiei Sinodale pentru Probleme Sociale și Morale, Domnul Eduard Pleşca, juristul Mitropoliei Moldovei.

Comisia va fi însoțită de ctitori care au făcut donații semnificative în decursul ultimilor 15 ani.