Magazine bisericeşti

Magazinul de obiecte şi literatură bisericească

Str. Bucureşti, 119, Mitropolia Moldovei,
mun. Chişinău Tel: 23-20-73

Magazinul "Clopotniţa Moldovei"

Piaţa Marii Adunări Naţionale 1, mun. Chişinău Tel: 22-61-94

miercuri, 18 septembrie, 2013

Recunoștință pentru binefăcătorii Bisericii Ortodoxe din Moldova

Astăzi Vlădica  Vladimir a primit la Palatul Mitropolitan mai mulți ctitori și binefăcători ai Bisericii Ortodoxe din Moldova. În cadrul întâlnirii, Întâistătătorul a discutat cu distinșii oaspeți despre recentele evenimente marcante din cadrul Mitropoliei – Aniversarea a două sute de ani de la întemeierea Eparhiei de Chișinău și vizita Preafericitului Patriarh Kiril în țara noastră.

ÎPS Mitropolit Vladimir le-a mulțumit celor prezenți pentru aportul pe care și l-au adus pentru buna organizare a acestor festivități, dar și pentru îndelungatul sprijin oferit Bisericii Ortodoxe din Moldova, decorându-i pe invitați cu alese distincții bisericești pentru gesturile lor bineplăcute și demne de urmat.

La rândul lor, oaspeții au mulțumit Înalt Prea Sfinției Sale pentru decorațiile deosebite și cuvintele de apreciere, declarând că și mai departe vor sluji cu dedicație și dragoste Bisericii strămoșești.