Magazine bisericeşti

Magazinul de obiecte şi literatură bisericească

Str. Bucureşti, 119, Mitropolia Moldovei,
mun. Chişinău Tel: 23-20-73

Magazinul "Clopotniţa Moldovei"

Piaţa Marii Adunări Naţionale 1, mun. Chişinău Tel: 22-61-94

marți, 10 decembrie, 2013

Recunoștință Înalt Prea Sfințitului Mitropolit Vladimir

Recent Înalt Prea Sfințitul Mitropolit Vladimir a acordat Asociației „Flacăra Speranței” din Chișinău un important ajutor financiar pentru susținerea Centrului de Caritate și a Clubului „Armonie și Culoare”, în cadrul cărora sunt îngrjiți copii și tineri cu deficiențe fizice.

 În semn de recunoștință, Doamna Valentina Patraș-Pulbere, Președintele Asociației menționate, a adresat Mitropolitului o scrisoare de mulțumire în care se menționează:

„Asociața „Flacăra Speranței” a rămas profund mișcată de contribuția Dumneavoastră întru susținerea Centrului de Caritate și a Clubului „Armonie și Culoare”, unde își desfășoară activitatea copiii invalizi și tinerii cu deficiențe fizice.

Ne bucură implicarea activă a Înalt Prea Sfinției Voastre în organizarea și desfășurarea activităților caritabile. Aceste gesturi frumoase întreprinse de Dumneavoastră vorbesc de calitățile frumoase care Vă caracterizează – generozitate, bunătate proverbială și altruism.

Vă mulțumim din suflet pentru susținere și Vă urăm multă sănătate și realizări frumoase în continuare.”