Magazine bisericeşti

Magazinul de obiecte şi literatură bisericească

Str. Bucureşti, 119, Mitropolia Moldovei,
mun. Chişinău Tel: 23-20-73

Magazinul "Clopotniţa Moldovei"

Piaţa Marii Adunări Naţionale 1, mun. Chişinău Tel: 22-61-94

10:11, miercuri, 26 august, 2015

Recompensă pentru furnizarea informaţiilor relevante despre vandalizarea mormântului Porotiereului Mihail Ciakir

Anunţăm o recompensă pentru furnizarea informaţiilor relevante despre vandalizarea mormântului Protoiereului Mhail Ciakir, care ar putea duce la depistarea răufăcătorilor şi eventual la recuperarea bustului marelui nostru înaintaş.

Pentru detalii, vă rugăm să apelaţi Secretariatul Mitropoliei Chişinăului şi a Întregii Moldove. Telefon: +373 22 232 929.

Reamintim că recent, mormântul luminătorului Basarabiei şi al găgăuzilor, aflat în Cimitirul Central din Chişinău, a fos vandalizat de persoane necunoscute, fiind furat bustul din bronz al Părintelui.