Magazine bisericeşti

Magazinul de obiecte şi literatură bisericească

Str. Bucureşti, 119, Mitropolia Moldovei,
mun. Chişinău Tel: 23-20-73

Magazinul "Clopotniţa Moldovei"

Piaţa Marii Adunări Naţionale 1, mun. Chişinău Tel: 22-61-94

marți, 20 decembrie, 2016

PS Petru, Episcop de Ungheni şi Nisporeni a prezentat Întâistătătorului noua versiune a site-ului eparhial

Marţi, 20 decembrie, după finisarea lucrărilor Sinodului Bisericii Ortodoxe din Moldova, PS Petru, Episcop de Ungheni şi Nisporeni a prezentat Întâistătătorului, noua versiune a site-ului eparhial – http://episcopia-ungheni.md/.

Realizat într-un concept grafic deosebit, sub îndrumarea directă a Chiriarhului locului – PS Episcop Petru, prin conlucrarea rodnică a colaboratorilor din cadrul Episcopiei de Ungheni şi Nisporeni, și Sectorul Sinodal Comunicare Instituțională și Relații cu Mass-media.

Apreciindu-se rolul important pe care îl joacă astăzi mijloacele moderne de informare în masă, noua versiune a site-ului Episcopiei de Ungheni și Nisporeni urmăreşte, de asemenea, să contribuie la o apropiere şi mai mare între Biserică și societate.

Menţionăm că noua versiune a paginii eparhiale este conectată la reţeaua de socializare Facebook https://www.facebook.com/episcopia.ungheni/?fref=ts, astfel, știrile și evenimentele eparhiale vor fi distribuite în mod sistematic unui public larg.

Sectorul Sinodal Comunicare Instituțională și Relații cu Mass-media