sâmbătă, 28 septembrie, 2013

Protopopul de Criuleni și Dubăsari, Prot. Mitr. Teodor Pelin, felicitat cu ocazia aniversării a 40 de ani de viață pământească

Preacucernice Părinte Protopop,

Astăzi, când Bunul Dumnezeu V-a învrednicit să ajungeţi la un frumos popas aniversar – 40 de ani de viaţă pământească, Vă aducem sincerele noastre felicitări și urări de bine, în speranța că și mai departe veți conduce cu aceiași cumpătare și blândețe protopopiatul încredințat spre păstorire.

Sunteți binecunoscut printre clerici și mireni ca un slujitor destoinic și ca un păstor înțelept, care muncește cu neostenire pentru propășirea Bisericii strămoșești și a poporului drept-măritor.

În zi de sărbătoare ne rugăm Mântuitorului Hristos să Vă dăruiască și mai departe cu dragostea și mila Sa nețărmuită întru viață destoinică și moștenirea Împărăției Cerurilor.

Cu arhierești binecuvântări,

+ VLADIMIR,