Magazine bisericeşti

Magazinul de obiecte şi literatură bisericească

Str. Bucureşti, 119, Mitropolia Moldovei,
mun. Chişinău Tel: 23-20-73

Magazinul "Clopotniţa Moldovei"

Piaţa Marii Adunări Naţionale 1, mun. Chişinău Tel: 22-61-94

sâmbătă, 13 iulie, 2013

Protoiereul Oleg Strainu felicitat cu prilejul aniversării zilei de naștere.

prot.-Oleg-Strainu-Plop-Donduseni

Cu ocazia aniversării a 38 de ani, adresăm parintelui Protoiereu Strainu Oleg sincerele noastre felicitari și urări de bine. Fie ca bunul Dumnezeu s-ă vă întărească în calea pastorației, astfel îndeplinind mesajul evanghelic ca un bun păstor al comunității încredințate.

  Totodată, Vă urăm ca în continuare să dați dovadă de aceeași dăruire și activitate pastorală spre binele Bisericii Ortodoxe. Rugându-ne Mântuitorului Hristos să vă ocrotească şi să vă întărească, vă urăm un sincer La Mulţi Ani!

Cu respect fiii duhovnicești!