Magazine bisericeşti

Magazinul de obiecte şi literatură bisericească

Str. Bucureşti, 119, Mitropolia Moldovei,
mun. Chişinău Tel: 23-20-73

Magazinul "Clopotniţa Moldovei"

Piaţa Marii Adunări Naţionale 1, mun. Chişinău Tel: 22-61-94

21:47, miercuri, 10 septembrie, 2014

Protoiereul Mitrofor Ioan Cotelea felicitat de creștini cu prilejul aniversării a 60 de ani de viață

Pr. Ioan COTELEA

Preacucernice Părinte Ioan,

cu prilejul aniversării a 60 de ani de viață, Vă adresăm alese urări de bine, sănătate și sincere felicitări pentru activitatea de slujitor al Bisericii Ortodoxe. Încă din tinerețe V-ați dăruit parohiei noastre ca preot și profesor de religie.

În 35 de ani de preoție ați reușit să realizați numeroase lucrări ce au contribuit la menținerea și dezvoltarea acestei comunități. Bucuroși de activitatea pe care o desfășurați și de grija pentru bunăstarea duhovnicească a fiecăruia dintre noi, trăim această zi cu recunoștință și devotament.

Fie ca acest moment aniversat să Vă aducă bucurie, împliniri și belșug duhovnicesc.

Întru mulți și fericiți ani!

Cu deosebit respect,
membrii comunității ortodoxe din satele Vărăncău și Slobozia-Vărăncău.