13:07, miercuri, 22 februarie, 2017

Protoiereul Mitrofor Gheorghe Moloșnic, Paroh al bisericii „Minunea Sf. Arh. Mihail” din s. Sirota, r. Orhei, la jubileul de 60 de ani de viață

Preacucernice Părinte Gheorghe,

În zi de sărbătoare, Vă aducem sincere și cordiale felicitări cu prilejul aniversării frumosului jubileu de 60 de ani parcurși în această viață pământească.

În această deosebită şi semnificativă zi pentru Sfinția Voastră, Vă dorim de la Dumnezeul cel Bun şi Milostiv, multă sănătate, putere şi ajutor în slujirea pastorală.

V-ați arătat totdeauna un slujitor exemplar în Protopopiatul Orhei, fiind mereu de ajutor semenilor. Astfel, am reușit să ne convingem de smerenia şi dragostea pe care o aveţi pentru Sfânta noastră Biserică Ortodoxă.

Ne rugăm Bunului Dumnezeu ca şi în continuare să vă ajute şi să vă înţelepţească pentru a călăuzi pe calea mântuirii turma încredinţată spre păstorire.

Întru mulți și fericiți ani!

Cu arhierești binecuvântări,

+ VLADIMIR