Magazine bisericeşti

Magazinul de obiecte şi literatură bisericească

Str. Bucureşti, 119, Mitropolia Moldovei,
mun. Chişinău Tel: 23-20-73

Magazinul "Clopotniţa Moldovei"

Piaţa Marii Adunări Naţionale 1, mun. Chişinău Tel: 22-61-94

20:56, miercuri, 1 mai, 2013

Prot. Severian Gheras, parohul biserici Sf. Ioan cel Nou de la Suceava – Încă un an în slujba Împăratului Ceresc

AN177Preacucerince părinte Severian, în această zi frumoasă de primăvară, ne face o deosebită plăcere să vă transmitem, cu prilejul zilei de naştere, urări călduroase de sănătate, linişte sufletească şi bucurie, pentru sfinţia voastră şi pentru cei ce vă sunt dragi.

Părinte, noi acei creştini care vă cunoaştem îndeaproape lucrarea, îl rugăm pe Atotputernicul şi Multmilostivul Dumnezeu, să vă netezească cărările slujirii şi lucrările ziditoare de suflet pe care le lucraţi cu răbdarea lui Iov de ani de zile.
Preacucernice părinte, vă urăm din tot sufletul să mergeţi tot aşa înainte cu Dumnezeu şi cu neamul, până o să ajungeţi la Poarta Raiului, iar acolo părinte, să ne fiţi nouă păcătoşilor, mijlocitor în faţa Împăratului Ceresc.
Întru Multi Ani cu Mântuire!
Cu dragoste și profund respect
din partea fiilor duhovnicești