Magazine bisericeşti

Magazinul de obiecte şi literatură bisericească

Str. Bucureşti, 119, Mitropolia Moldovei,
mun. Chişinău Tel: 23-20-73

Magazinul "Clopotniţa Moldovei"

Piaţa Marii Adunări Naţionale 1, mun. Chişinău Tel: 22-61-94

joi, 21 mai, 2015

Prot. Mitr. Teodor Tihon aniversează 35 de ani de slujire preoţească

IMG_5214
Preacucernicul părinte Protoiereu Mitrofor Teodor Tihon, duhovnic al Catedralei Mitropolitane, aniversează astăzi 35 de ani de slujire preoţească. Cu asemenea ocazie, adresăm Părintelui Teodor felicitările noastre cordiale şi ne rugăm Domnului în această aleasă zi când Ortodoxia prăznuieşte Înălţarea Mântuitorului Hristos, ca Atotţiitorul să-l dăruiască pe slujitorul Său cu toate virtuţile cele de folos unui păstor spre îndrumarea turmei sale.

Să ne trăiţi La Mulţi Ani!

Cu respect,

Direcţia Mitropolitană