14:44, luni, 1 mai, 2017

Prot. mitr. Ioan Zîmbreanu, parohul bisericii ”Sf. Ierarh Mitrofan”, din or. Florești, la 50 de ani de viață pământească

Cu prilejul celei de a 50-a aniversări din ziua nașterii, adresăm părintelui Ioan Zîmbreanu, paroh al bisericii cu hramul în cinstea Sf. Ierarh Mitrofan al Voronejului, din or. Florești, sincerele noastre felicitări și urări de bine, bucurii și liniște sufletească.

Preacucernice părinte Ioan,

V-am cunoscut în îndepărtatul an 1989, când ați fost chemat la responsabila slujire ipodiaconală, fiind primul meu ipodiacon, la venirea în catedra episcopală din Chișinău.

În calitate de preot, V-ați recomandat ca un slujitor vrednic, iubit și apreciat atât de confrați, precum și de numeroșii credincioși pe care îi păstoriți cu înțelepciune pe calea mântuirii.

Cu cele mai luminoase gânduri, Vă urăm mulți ani sănătoși și toți binecuvântați de Dumnezeu, trăiți spre dobândirea vieții veșnice!

Fie ca Domnul să vă întărească și să vă îndrume în înțelepciunea Sa, întru mulți ani sănătoși și feriți de primejdii.

Cu arhierești binecuvântări

+VLADIMIR,