14:32, marți, 28 februarie, 2012

Prot. Mitr. Igor Cojocari, protopop de Rezina, la popas aniversar

Direcţia Mitropolitană şi slujitorii Protopopiatului Rezina aduc cele mai sincere felicitări părintelui protopop Prot. Mitr. Igor Cojocari, cu ocazia aniversării zilei de naştere.

La cei 35 de ani de viaţă Dumnezeu v-a înzestrat cu multe virtuţi pe care le puneţi în viaţa sacerdotală. Să aveţi parte de împliniri duhovniceşti, să vă dea Dumnezeu multă sănătate, bucurii şi împliniri.

Părinte Igor, ştiindu-vă un vrednic slujitor al altarului, ne rugăm Bunului Dumnezeu ca şi în continuare să vă ajute şi să vă înţelepţească pentru a călăuzi pe calea mântuirii turma încredinţată spre păstorire, ca un păstor blând şi drept.

Dumnezeu să vă întărească şi să vă ajute în activitatea deloc uşoară, dar bineplăcută Domnului şi necesară mântuirii.

Întru mulţi şi fericiţi ani!

Cu dragoste,

Direcţia Mitropolitană şi slujitorii Protopopiatului Rezina