10:44, luni, 14 iulie, 2014

Prot. Mitr. Gheorghe Gavriliţa la 45 de ani de viaţă pământească

Preacucernice Părinte Gheorghe,

Vă prezentăm omagiile şi urările noastre de bine cu însmenatul prilej al împlinirii celor 45 de ani de viaţă pămâtească. La popas aniversar, împărtăşim bucuria sărbătorii cu Sfinţia Voastră, prin rugăciuni în faţa Domnului, cerându-I să Vă dăruiască cu toate binecuvântările Sale pentru a putea duce şi mai departe atât de însemnata Cruce a preoţiei.

De-a lungul anilor, am reuşit să vedem în Preacucernicia Voastră un păstor râvnitor şi evlavios care ştie să-şi pună sufletul în misiunea de păstorire a binecredincioşilor creştini, exemplul Dumneavoastră fiind un impuls de muncă şi dedicaţie pentru noi toţi.

Cu voia şi prin mila Mântuitorului Hristos, să aveţi parte de viaţă lungă, fericită şi ferită de primejdii, întru slava Sfintei Biserici şi mântuirea turmei încredinţate spre călăuzire.

La mulţi ani!

Cu respect,

Confraţii slujitori din cadrul departamentului Mitropolitan pentru Forţele Armate şi Instituţiile Penitenciare
şi enoriaşii Parohiei Stăuceni
Departamentul Mitropolitan pentru Forțele Armate și Instituțiile Penitenciare.

Citiţi mai multe articole interesante pe siteul https://mitropolia.md/au-inceput-lucrarile-sf-sinod-al-bisericii-ortodoxe-din-moldova/
Mitropolia Moldovei