Magazine bisericeşti

Magazinul de obiecte şi literatură bisericească

Str. Bucureşti, 119, Mitropolia Moldovei,
mun. Chişinău Tel: 23-20-73

Magazinul "Clopotniţa Moldovei"

Piaţa Marii Adunări Naţionale 1, mun. Chişinău Tel: 22-61-94

miercuri, 26 iulie, 2017

Prot. mitr. Dumitru Ciubarca, parohul bisericii „Sf. Arh. Mihail și Gavriil” din or. Veneția, Italia, la 20 de ani de slujire preoţească

 

Preacucernicul părinte protoiereu mitrofor Dumitru Ciubarca, parohul bisericii „Sf. Arh. Mihail și Gavriil” din or. Veneția, Italia, aniversează 20 de ani de slujire la Altarul Domnului. Cu acest prilej, Înaltpreasfințitul Părinte Mitropolit Vladimir, Întâistătător al Bisericii Ortodoxe din Moldova i-a transmis un mesaj de felicitare.

Preacucernice părinte Dumitru,

Cu bunăvoința lui Dumnezeu, astăzi, Preacucernicia Voastră a ajuns la frumoasa aniversare – 20 de ani de slujire la Altarul Domnului.

Luând în considerație acest binecuvântat prilej, Vă aducem sincerele noastre felicitări și urări de bine, nădăjduind să Vă vedem și mai departe cu același zel în slujirea preoțească, pe care cu onoare o îndepliniți de două decenii.

Ne rugăm Stăpânitorului Ceresc să Vă lumineze gândul și fapta și să Vă dea puteri pentru a fi de folos poporului însetat de Adevărul Sfintei Evanghelii.

Cu arhierești binecuvântări,

† VLADIMIR,

MITROPOLIT AL CHIȘINĂULUI ȘI AL ÎNTREGII MOLDOVE