Magazine bisericeşti

Magazinul de obiecte şi literatură bisericească

Str. Bucureşti, 119, Mitropolia Moldovei,
mun. Chişinău Tel: 23-20-73

Magazinul "Clopotniţa Moldovei"

Piaţa Marii Adunări Naţionale 1, mun. Chişinău Tel: 22-61-94

joi, 4 iulie, 2013

Prot. Maxim Melinti la ceas anivesar

Mult stimate părinte Protoiereu Maxim Melinti,

În zi de popas aniversar, Vă aducem sincerele noastre felicitări și urări de bine, rugându-ne Bunului Dumnezeu să Vă dăruiască cu deplină sănătate trupească și sufletească, spre a Vă putea îndeplini și în continuare, cu aceiași dragoste și râvnă bineplăcută slujba la Altarul Domnului.

Știindu-Vă slujitor tânăr și energic, ne-am convins de dăruirea Dumneavoastră pentru propășirea Bisericii Ortodoxe din Moldova nu doar ca preot-paroh, dar și în calitate de colaborator al Direcției Mitropolitane, iar entuziasmul Sfinției Voastre ne îndeamnă să Vă urăm cât mai multe realizări frumoase în numele Domnului.

La mulți ani!

+ VLADIMIR,

MITROPOLIT AL CHIȘINĂULUI ȘI AL ÎNTREGII MOLDOVE