17:26, vineri, 18 august, 2017

Președintele Republicii Moldova, Igor Dodon l-a felicitat pe Înaltpreasfințitul Vladimir, Mitropolit al Chișinăului și al Întregii Moldove, cu frumoasa aniversare – 65 de ani de viață

Vineri, 18 august 2017, Președintele Republicii Moldova, Igor Dodon l-a felicitat pe Înaltpreasfințitul Vladimir, Mitropolit al Chișinăului și al Întregii Moldove cu prilejul popasului aniversar – 65 de ani de la naștere.

Dl Președinte Igor Dodon i-a adresat cordiale felicitări împreună cu alese urări de bine, sănătate deplină și putere de muncă pentru realizarea treburilor ce i-au fost menite spre îndeplinire.

Șeful statului a menționat că anume Ortodoxia care constituie fundamentul statalităţii moldoveneşti a format identitatea poporului nostru, a influenţat formarea valorilor  și consolidarea societății noastre.

Președintele țării i-a urat Înaltpreasfințitul Vladimir Întru Mulți și Fericiți Ani și a dat asigurări că și pe viitor v-a fi alături de Biserică și de creștini.

cu referire la http://www.presedinte.md/