12:09, marți, 27 noiembrie, 2012

Preasfințitul Ambrozie (Munteanu), Episcop de Neftekamsk și Birsk va conferenția la biserica USM

În fiecare miercuri la Biserica „Întâmpinarea Domnului” din incinta USM (str. M. Kogălniceanu, 67) au loc următoarele întruniri:

ora 18.00 – slujba Acatistului Sfântului Duh, pentru luminarea minţii şi reuşită la învăţătură;

ora 19.00 – Seri duhovnicești: discuţii cu tinerii la diverse teme actuale.

În ziua de miercuri, 28 noiembrie, ora 19.00, la întâlnirea cu tinerii este așteptat Preasfințitul Ambrozie (Munteanu)  Episcop de Neftekamsk și Birsk.

În cadrul serii duhovnicești va fi discutată tema:

“Tinerii și înfrânarea”.

Discuţia va fi axată pe subiecte ce vizează: postul și rugăciunea în viața tinerilor, necesitatea înfrânării în lupta cu patimile, remedii duhovnicești în vederea îmbunătățirii vieții tinerilor credincioși, precum și sfaturi în depășirea patimilor tinereții.

Sunt invitaţi toţi doritorii!

Sursa: http://tineretulortodox.md/