Magazine bisericeşti

Magazinul de obiecte şi literatură bisericească

Str. Bucureşti, 119, Mitropolia Moldovei,
mun. Chişinău Tel: 23-20-73

Magazinul "Clopotniţa Moldovei"

Piaţa Marii Adunări Naţionale 1, mun. Chişinău Tel: 22-61-94

sâmbătă, 6 iunie, 2015

Praznicul Sfinților Împărați Constantin și Elena, celebrat la penitenciarul pentru minori Goian

În ziua prăznuirii Sfinților Împărați Constantin și Elena, la penitenciarul pentru minori Goian a fost săvârșit un  serviciu divin cu participarea Prot. Tudor Spătaru – paroh al bisericii din cadrul instituției, Prot. Mitr. Gheorghe Gavrilița, Prot. Ioan Tudoreanu, Prot. Constantin Pintea și Prot. Alexandru Gavrilița.

Cu prilejul acestui frumos eveniment de suflet, copiii au primit daruri alese. Pe lângă aceasta, slujitorii Altarului i-au îndemnat pe cei care își ispășesc pedepsele în cadrul penitenciarului să asculte de Cuvântul Evangheliei și să ducă un mode de viață smerit și sănătos din punct de vedere duhovnicesc.