16:21, miercuri, 19 august, 2015

Praznicul domnesc „Schimbarea la Față a Domnului” la Catedrala mitropolitană din Chișinău

16

În ziua Praznicului domnesc „Schimbarea la Față a Domnului”, PS IOAN, Episcop de Soroca, Vicar al Mitropoliei Moldovei, cu binecuvîntarea ÎPS VLADIMIR, Mitropolitul Chișinăului și al întregii Moldove, a săvârșit Sfînta Liturghie la Catedrala mitropolitană din Chișinău, împreună cu slujitorii sfîntului locaș.

La această sărbătoare au participat mulțime de credincioși, la fel și cîțiva preoți moldoveni, care își îndeplinesc misiunea în afara hotarelor țării.

La încheierea slujbei au fost sfințite prinoasele de poamă, enoriașii primind din partea PS IOAN mesajul binecuvîntării arhipăstorești al Întîistătătorului Sfintei noastre Biserici.

Sursa: http://ioanmosnegutu.info/