13:39, vineri, 14 iunie, 2013

Părintele Valeriu Potoroacă la zi de naștere și aniversarea zilei hirotoniei

28B5E713-88C9-4C64-92CF-35FF197AF215_mw1024_n_s

Dragă părinte Valeriu, cu ocazia aniversării  zilei de naștere și aniversarea zilei hirotoniei, vrem să Vă urăm multă sănătate, împliniri și cât mai multe realizări frumoase pe tărâmul slujirii preoțești.

Apreciem nespus de mult eforturile depuse mai bine de două decenii pe tărâm duhovnicesc. Sfinția Voastră ați avut și sunteți în ascultări destul de responsabile, cu care vă isprăviți grație virtuților răbdării și înțelepciunii.

În calitate de preot, V-ați recomandat ca un slujitor vrednic, iubit și apreciat atât de confrați, precum și de numeroșii credincioși pe care îi păstoriți cu înțelepciune pe calea mântuirii.

În zi de sărbătoare, ne rugăm Bunului Dumnezeu să vă țină și mai departe așa precum vă știm, spre a vă dedica și în continuare faptelor celor bineplăcute și preamăririi Domnului.

Cu gânduri alese,

+VLADIMIR,