Magazine bisericeşti

Magazinul de obiecte şi literatură bisericească

Str. Bucureşti, 119, Mitropolia Moldovei,
mun. Chişinău Tel: 23-20-73

Magazinul "Clopotniţa Moldovei"

Piaţa Marii Adunări Naţionale 1, mun. Chişinău Tel: 22-61-94

7:28, miercuri, 11 septembrie, 2013

Părintele Andrei Vapnișen, parohul bisericii “Sf. Treime” din s. Țigănești r. Strășeni – la 10 ani de slujire preoțească

IMG_0211

Cu ocazia aniversării a 1o ani de slujire la altarul Domnului, adresăm părintelui Andrei Vapnișen, parohul bisericii “Sf. Treime” din satul Țigănești raionul Strășeni, cele mai sincere felicitări și urări de bine.

În zi de aleasă bucurie duhovnicească ne rugăm Bunului Dumnezeu să-i dea părintelui Andrei mulți ani de păstorire a sufletelor și de îndrumare a turmei binecredincioase pe calea mântuirii. Dar mai ales ne rugăm Mântuitorului să-l dăruiască pe vrednicul său slujitor cu multă răbdare și înțelepciune în nobila și deloc ușoara sa misiune.

Vă dorim din tot sufletul sănătate, puteri şi multă răbdare cu noi, credincioşii, pe care îi păstoriţi cu atâta dragoste.

 

Cu profund respect și dragoste creștinească,

rudele şi enoriaşii