Magazine bisericeşti

Magazinul de obiecte şi literatură bisericească

Str. Bucureşti, 119, Mitropolia Moldovei,
mun. Chişinău Tel: 23-20-73

Magazinul "Clopotniţa Moldovei"

Piaţa Marii Adunări Naţionale 1, mun. Chişinău Tel: 22-61-94

miercuri, 12 septembrie, 2012

Părintele Andrei Vapnișen la 30 de ani de viață și 9 ani din ziua hirotoniei

La aniversarea celor 30 ani de viaţă pământească și 9 ani din ziua hirotoniei, aducem cele mai sincere felicitări şi urări de bine părintelui Andrei Vapnișen, parohul bisericii „Sf. Treime” din satul Țigănești raionul Strășeni.

Îi urăm multă sănătate, înţelepciune,  linişte sufletească şi ajutor de la Bunul Dumnezeu  spre a păstori şi mai departe turma încredinţată pe calea mântuirii.  Fie ca lumina lui Hristos să Vă fie călăuză în toate clipe vieții. La mulţi ani !

Cu stimă şi dragoste creştinească,

 rudele şi enoriaşii