Magazine bisericeşti

Magazinul de obiecte şi literatură bisericească

Str. Bucureşti, 119, Mitropolia Moldovei,
mun. Chişinău Tel: 23-20-73

Magazinul "Clopotniţa Moldovei"

Piaţa Marii Adunări Naţionale 1, mun. Chişinău Tel: 22-61-94

14:18, luni, 27 aprilie, 2015

Onor la Tricolor! Preoţii militari au participat la ceremonia consacrată Drapelului Naţional, din cadrul Ministerului Apărării

Cu binecuvântarea Înaltpreasfinţitului Mitropolit Vladimir, preoţii militari Corneliu Dobrogeanu, Dorin Rusu, Nicolae Andrieş şi Grigore Costin, au fost prezenţi la ceremonia consacrată Zilei Drapelului de Stat, în cadrul Ministerului Apărării. La acest important eveniment patriotic au participat Domnul Chiril Gaburici, Prim-ministrul Republicii Moldova, Domnul Viorel Ciubotaru, Ministru al Apărării, membri ai cabinetului de miniştri, militari şi angajaţi civili ai Armatei Naţionale.

În cadrul sărbătorii a avut loc inclusiv ceremonia de sfinţire a Drapelului de către slujitorii BOM, care astfel au demonstrat încă o dată faptul că prin astfel de activităţi de înaltă ţinută morală şi patriotică, Biserica susţine toate eforturile îndreptate spre educarea cetăţenilor noştri în spiritul promovării şi păstrării celor mai sacre valori – spirituale şi a iubirii de Ţară.