Magazine bisericeşti

Magazinul de obiecte şi literatură bisericească

Str. Bucureşti, 119, Mitropolia Moldovei,
mun. Chişinău Tel: 23-20-73

Magazinul "Clopotniţa Moldovei"

Piaţa Marii Adunări Naţionale 1, mun. Chişinău Tel: 22-61-94

duminică, 5 iulie, 2015

Noua promoţie de ofiţeri a Academiei Militare a primit binecuvântarea preoţească

Recent, cu prilejul festivităţilor dedicate noii promoţii de ofiţeri ai Academiei Militare, în incinta Catedralei Mitropolitane „Naşterea Domnului” din Chişinău, a fost oficiat un serviciu divin la care au participat absolvenţii promoției 2015 a Academiei Militare a Forțelor Armate „Alexandru cel Bun”.

În continuare a avut loc o ceremonie în preajma Arcului de Triumf, în cadrul căreia militarii au fost stropiţi cu aghiasmă şi au primit îndrumări pentru a-şi îndeplini datoria faţă de Patrie, Neam şi Credinţă cu dăruire, bărbăţie şi luare-aminte faţă de glorioasele fapte ale străbunilor noştri.