Magazine bisericeşti

Magazinul de obiecte şi literatură bisericească

Str. Bucureşti, 119, Mitropolia Moldovei,
mun. Chişinău Tel: 23-20-73

Magazinul "Clopotniţa Moldovei"

Piaţa Marii Adunări Naţionale 1, mun. Chişinău Tel: 22-61-94

13:38, vineri, 31 mai, 2013

Noua Biserică ortodoxă Sfânta Maria Magdalena din Madrid

Duminica trecută, Episcopul Nestor de Korsun a celebrat prima Liturghie arhierească în noua Biserică ortodoxă Sfânta Maria Magdalena din Madrid.

Episcopul Juan Antonio Martinez Camino, Episcop auxiliar de Madrid, secretarul general al Conferinței Episcopilor Catolici din Spania, Kortchagin, şi ambasadorul rus în Spania au participat la eveniment.

La sfârșitul Liturghiei, Episcopul Nestor le-a mulţumit tuturor celor care au participat la construcția bisericii și a oferit comunităţii din Madrid o icoană a Mântuitorului Hristos, din secolul al XIX-lea.

www.lacasuriortodoxe.ro