Magazine bisericeşti

Magazinul de obiecte şi literatură bisericească

Str. Bucureşti, 119, Mitropolia Moldovei,
mun. Chişinău Tel: 23-20-73

Magazinul "Clopotniţa Moldovei"

Piaţa Marii Adunări Naţionale 1, mun. Chişinău Tel: 22-61-94

14:00, miercuri, 16 mai, 2012

Noi iniţiative ale Departamentului relaţii externe al Mitropoliei Moldovei

A fost lansată versiunea electornică a Departamentului mitropolitan relaţii externe, care activează cu sediul în or. Moscova, Federaţia Rusă. Pagina reflectă activitatea instituţiei, prezentând evenimente şi proiecte ale Departamentului – www.ovtsmd.ru

Totodată, în grija Departamentului va fi şi Centrul social pentru migranţi „Cuv. Paisie Velicikovski” – www.social-help.ru, care va susţine moral şi material cetăţenii moldoveni în dificultate de pe teritoriul Federaţiei Ruse.